• STAV: aktuálne

posledná aktualizácia: 18.03.2024

• Prečo práve naša MŠ

klikni a dozvieš sa viac

• Zápis do MŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ Podhájska 10A, Martin oznamuje, že zápis detí na školský rok 2024/2025 sa bude konať v dňoch

15.mája - 31. mája 2024

Dieťa sa na predprimárne vzdelávanie prijíma na základe žiadosti zákonných zástupcov, ktorú podpíšu obaja zákonní zástupcovia a odovzdajú zástupkyni riaditeľa pre MŠ spolu s potvrdením o zdravotnej spôsobilosti od všeobecného lekára pre deti a dorast; potvrdenie obsahuje aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.

Podmienky prijímania detí :

• prednostne sa prijímajú deti, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné (deti, ktoré k 31.08.2024 dovŕšia vek 5 rokov)
        • deti, ktoré pokračujú v povinnom predprimárnom vzdelávaní v materskej škole – na základe potvrdení – uvedené na web MŠ (Potvrdenia na stiahnutie)
        • deti, ktoré dosiahli vek 4 roky
        • deti, ktoré majú súrodencov v MŠ
        • deti zamestnancov ZŠ s MŠ
        • deti, ktoré dosiahli vek 3 roky

Deti, ktoré nedovŕšili vek troch rokov sa prijímajú iba výnimočne, ak je voľná kapacita materskej školy.

Spôsob podávania žiadostí :

• elektronicky – žiadosť  aktívna na web stránke po 15.apríli, v termíne zápisu možnosť prísť osobne v čase od 10:00 – 15:00 hod.
        • osobne – miestom podávania žiadostí je materská škola,
        • všetky potrebné tlačivá nájdete na stránke MŠ
        • poštou alebo kuriérom na adresu materskej školy,
        • e-mailom, alebo odoslaním naskenovaného tlačiva na adresu:

polacikova@zspodhajska.sk

* Všetky potrebné dokumenty nájdete v záložke "Dokumenty na stiahnutie".*

• Vyhlásenie o bezinfekčnosti

•  ▼ ▼ ▼ tlačivo na stiahnutie ▼ ▼ ▼

BEZINFEKČNOSŤ

Pri nástupe dieťaťa do MŠ sa povinne predkladá tlačivo BEZINFEKČNOSTI, ktoré budete mať v papierovej podobe v šatniach a je k dispozícii aj na web stránke školy - POZOR

Vyhlásenie o bezinfekčnosti  nesmie byť staršie ako jeden deň.

Písomné vyhlásenie o tom, že dieťa neprejavuje príznaky prenosného ochorenia a nemá nariadené karanténne opatrenie, podľa § 24 ods. 8 zákona č. 355/2007 Z. z. predkladá zákonný zástupca materskej škole až po prijatí dieťaťa, a to:

• pred prvým vstupom dieťaťa do materskej školy a
        • vždy po neprítomnosti dieťaťa v materskej škole dlhšej ako päť kalendárnych dní
    • Organizácia tried a vekové zloženie detí

školský rok 2023/24

TRIEDA / 2,5 - 3 ročné deti

Mgr. Dana Gombarčeková (triedna učiteľka)

Mgr. Sabína Uhrinová

/ hlavný vchod, horná trieda /

TRIEDA / 3 - 4 ročné deti

Mária Cetkovská (triedna učiteľka)

Mgr. Michaela Rizmanová

/ vchod do budovy od ZŠ, prízemie /

TRIEDA / 4 - 6 ročné deti

Petra Banášová (triedna učiteľka)

Mgr. Jana Poláčiková (zástupkyňa riad. pre MŠ)

/ hlavný vchod, prízemie /

TRIEDA / 5 - 6 ročné deti

Miriam Sušienková (triedna učiteľka)

Martina Valúchová

/ vchod do budovy od ZŠ, horná trieda /

ČO SI DONIESŤ V 1. DEŇ NÁSTUPU

Papučky s bielou podrážkou, podpísané

Pyžamo, podpísané

Náhradné oblečenie do skriniek, podpísané

Uteráčik s uškom na zavesenie, podpísané

Hrebeň ( dievčatám – nechať v skrinkách)

Potrebné dokumenty – dostanete od p. učiteliek na triedach.

Prosím vypisovať čitateľne – adresy podľa OP, mailové adresy čitateľne – budú Vám pridelené heslá do EduPage, cez ktoré vzájomne všetci komunikujeme.

• Úhrady za MŠ

• Príspevok na čiastočnú úhradu výdavkov MŠ na 1 dieťa je určené  zriaďovateľom mesta Martin v zmysle platného VZN č.136, a to sumou:

25,00 € /mesačne

Príspevok sa uhrádza do 10. kalendárneho dňa v danom  mesiaci.

Dieťa, ktoré plní povinné predprimárne vzdelávanie tento poplatok n e u h r á d z a.

V zmysle § 28 ods. 6 zákona NR SR č. 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov sa príspevok v materskej škole neuhrádza za dieťa:

• ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,
        • ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,
        • ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Podľa § 28 ods. 7 školského zákona príspevok v MŠ na základe rozhodnutia zriaďovateľa sa neuhrádza za dieťa, ktoré:

• má prerušenú dochádzku do MŠ na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom. V takom prípade: Zákonný zástupca dieťaťa si vyzdvihne v materskej škole tlačivo (žiadosť) a spolu s potvrdením lekára s uvedením trvania choroby alebo písomným potvrdením triednej učiteľky o neúčasti v MŠ a tú doručí zriaďovateľovi – Mestu Martin. Mesto Martin vydá rozhodnutie o odpustení platby písomne rodičovi a na vedomie materskej škole. Bez rozhodnutia zriaďovateľa nie je možné platbu odpustiť.
        • nedochádzalo do MŠ v čase školských prázdnin, resp. bola prerušená prevádzka MŠ zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi.

Uznanie dôvodu na neuhrádzanie príspevku zo strany zákonného zástupcu prichádza do úvahy iba vtedy, ak tak rozhodne zriaďovateľ.

QR kód na predpísanie platby

Na čiastočnú úhradu neinvestičných výdavkov prispieva rodič alebo iná osoba,

ktorá má voči dieťaťu vyživovaciu povinnosť príspevku vo výške  25 € mesačne .

Úhrada príspevku sa vykonáva bezhotovostne

na č. príjmového  účtu : SK79 0200 0000 0016 6157 1956

variabilný symbol: 09111

vopred, najneskôr do 10. dňa v kalendárnom  mesiaci