• DOPRAVNÁ  VÝCHOVA
      • DOPRAVNÁ VÝCHOVA

• 14.01.2024 23:20
      • 4.B TEORETIZUJE ...
      • Tak ako na začiatku roka, tak po celý rok!

Bezpečne do školy, bezpečne všade,

či  cestou na ihrisko, či pri behaní po záhrade.

Nech ako chodci pozorní sme vždy a všade.

Na kolobežkách, bicykloch, autách či peši.

Vždycky a všetci!

Koniec minulého, ale aj začiatok nového roku sa niesol pre žiakov 1. stupňa v znamení dopravnej výchovy. Žiaci 2. – 4. ročníka navštívili priestory dopravného ihriska na Severe, kde si tentoraz rozšírili vedomosti z dopravnej výchovy so zameraním na teoretickú prípravu. Svoje vedomosti si vyskúšali prostredníctvom testov a didaktických hier, zameraných na riešenie konkrétnych dopravných situácií. Z inšpiratívneho prostredia, kde sú vystavené trofeje detí z medzinárodných súťaží, si aj naši žiaci odniesli ceny. Tie však čakali len na najzdatnejších dvoch žiakov z každého triedneho kolektívu. Ako víťazi sme však odišli všetci. V zdraví a bezpečne! Aj vďaka tomu, že dopravná výchova je súčasťou nejednej vyučovacej hodiny, nejednej didaktickej hry. S jediným cieľom.

Či sme na chodníku

a či sme na ceste,

vždycky len bezpečne!                                                                                                   DJ