ŠKOLA V PRÍRODE

TERCHOVÁ

Žiaci tretieho ročníka našej školy dostali za celoročnú školskú námahu v dňoch od 18.06.2018 do 22.06.2018 dlho očakávanú odmenu v podobe Školy v prírode v rázovitej obci Terchová uprostred končiarov Malej Fatry. Celý naplánovaný program plný turistických výletov a bohatých aktivít sme úspešne absolvovali, pretože počasie počas celého týždňa nám prialo.

V pondelok sme naložili kufre do autobusu a vyrazili sme na Oravskú priehradu. Loďou sme sa plavili po Oravskej priehrade,  navštívili sme ostrov Slanica a jeho kostol.

Ďalší deň naše potulky pokračovali ku končiarom Malej Fatry. Po zdarnom vyvezení  kabínkovou lanovkou Vrátna-Chleb sme si svoju turistickú zdatnosť preverili výstupom na Veľký Kriváň.

V stredu nás čakal Terchovský vláčik, ktorý nás previezol Vrátnou dolinou  a obcou Terchová s akčným výkladom zábavného sprievodcu. Šťastlivo sme absolvovali  výstup na vyhliadkovú rozhľadňu Terchovské srdce.

Náš turistický plán pokračoval aj vo štvrtok. Navštívili sme povestné Jánošíkove diery. Zo zdolávania strmých skalnatých chodníkov a rebríkov sme boli nadšení. Počas týždňa sa nám podaril nájsť  Jánošíkov poklad, deti dokázali vytvoriť správne zbojnícke družiny, zložili zbojnícku prísahu a popasovali sa s rôznymi úlohami, ktoré preverili ich odvahu, pozornosť aj spoluprácu. Posledný deň ich čakala odmena v podobe zbojníckeho jarmoku.

V piatok 22.06.2018 sme sa plní zážitkov a dojmov, zdravo unavení, šťastne vrátili domov.