Výlet 7.B triedy-smer Stráne

6.6.2016 Martin Stráne

Konečne prišiel pondelok 6. júna a my sme sa po víkendovom čakaní a napätí zobudili do krásneho slnečného rána. Zhromaždili sme sa pred školou všetci, nechýbal nik. Toto by si predsa nik nenechal utiecť.

Od školy sme vyrazili pešo na Stráne. Nevedeli sme sa dočkať, kedy prídeme k prvému stanovišťu. Tam sme sa rozdelili na družstvá a každé družstvo si muselo vybrať svoju farbu a dostalo mapu s trasou, po ktorej malo bežať a hľadať ukryté nápovedy. Vyzeralo to byť ľahké, ale potom sa ukázalo, že to až také jednoduché nebolo. Zo štyroch družstiev sa tri stratili a na druhé stanovište sa dostali úplne inou trasou. Tam nás už čakali naši rodičia s pani učiteľkou Skalickou a my sme sa vydali na druhú trasu, ktorú sme mali vyznačenú stužkami vo farbách družstiev a hľadali sme ďalšie nápovedy. Keď sme dobehli do cieľa, čakali nás tam už naši rodičia, ktorí mali plné ruky práce. Pripravovali nám totiž guľáš. Aj my sme boli zaneprázdnení, lebo sme museli vylúštiť heslo. Pomohli nám nápovedy, ktoré sme cestou našli. Napokon sa nám to podarilo, hoci nie na prvý raz. Potom už sme sa venovali rôznym hrám a súťažiam. Najviac sa nám páčilo podliezanie lana, skákanie vo vreciach , či  triafanie loptičiek do veľkej topánky. Kým sme sa my zabávali, rodičia uvarili guľáš a zavolali nás k stolom. Keď sme sa do sýtosti najedli, čakali nás ďalšie hry a súťaže. Na záver si ešte hladoši opiekli špekáčiky  a potom nám rodičia rozdali darčeky, ktoré pre každého účastníka pripravili. Čas pokročil a bolo treba pobrať sa domov. Vôbec sa nám nechcelo, ale nedalo sa nič robiť.

Cestou domov sme sa ešte zastavili na zmrzline a spokojní sme sa potom pobrali domov. Prežili sme krásny deň plný zážitkov, za ktorý sa chceme poďakovať pani učiteľke Skalickej a našim rodičom, ktorí sa o nás celý deň starali, a to pánovi Verešovi a Bodoríkovi, paní Verešovej, Bodoríkovej, Králikovej a  Petrovičovej.

Žiaci a žiačky 7. B triedy