Týždeň modrého gombíka

20.5.2016 ZŠ s MŠ Ul. Gorkého, Martin

Naše srdcia bijú pre deti.

Tieto slová sprevádzali celoslovenskú kampaň, ktorú zorganizoval UNICEF Slovensko v tomto roku 2016 už po dvanásty raz.

Naša škola sa do tejto kampane zapojila v tomto roku po  prvý raz.

V piatok 20. mája prebehla  na našej škole centová zbierka. Jej výnos podporí program na riešenie detskej podvýživy v Mauritánii. Mauritánia je jednou z krajín regiónu Sahel, ktorý v plnej sile zasiahli problémy vyplývajúce z klimatických zmien. V dôsledku dlhodobého sucha vznikli výrazné problémy v zásobovaní vodou a problematické je aj zabezpečovanie potravy pre obyvateľov, zvlášť deti. v krajine je ohrozených podvýživou 15% detí mladších ako 5 rokov a viac než 10% detí sa nedožije veku 5 rokov.

Svoje dobrovoľné minimálne príspevky sme  vhadzovali  do označenej a zabezpečenej pokladničky našim dobrovoľníčkam Nine Krížovej  a Viktórii Krecháčovej z 9.B triedy počas celého vyučovania. Každý, kto finančne podporil zbierku, získal nálepku modrého gombíka.

O tom, že táto zbierka sa na našej škole stretla s veľkým záujmom, svedčí aj to, že sa spoločne vyzbieralo úctyhodných 88 eur. Každého z nás môže tešiť, že aj my podporíme podvýživené deti v Mauritánií.