Navigácia

Dejepisno-poznávacia exkurzia

9.11.2015 Bratislava

Dňa 9. 11. 2015 sme sa my -  šiestaci a siedmaci vybrali do nášho hlavného mesta. Hlavným zámerom bola svetovo známa  a množstvom skutočných exponátov aj najobľúbenejšia výstava TITANIC. Vďaka dokonalej rekonštrukcii  sme sa preniesli do obdobia stavby tejto dobovo najväčšej osobnej transatlantickej lode a zažili nielen jej veľkolepé vyplávanie, ale aj tragický koniec. Každý z nás obdržal „boarding pass“ – palubnú vstupenku s konkrétnym menom reálneho cestujúceho a na záver sme sa dozvedeli, aký osud nás čakal. Toto v nás ešte viac umocnilo skutočnú plavbu na  Titanicu.

Po návšteve výstavy sme sa vrhli do historického centra Bratislavy a následne sme sa vláčikom Prešporáčikom previezli aj po jeho priľahlých častiach. Počas hodinovej prehliadky nás očaril najmä Bratislavský hrad a panoráma Bratislavy z hradného kopca.

Po pútavých lekciách z histórie a prechádzke po nábreží Dunaja nás čakala Eurovea. Po nákupnej horúčke sme sa spokojne vydali na cestu domov. Boli sme síce unavení, ale plní pekných spomienok a zaujímavých dojmov. Veríme, že mnohí z nás sa do historickej Bratislavy  určite vrátia...

 

 

 

 

 

Zoznam Článkov

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    Podhájska 10A, 036 01 Martin
  • +421 x 043 4230016

Fotogaléria