• VAJANSKÉHO MARTIN

• 17.03.2024 17:42
      • okresné kolo- 2. stupeň
      • V dňoch 11.3.  – 13.3.2024 sa  v priestoroch  Turčianskej knižnice uskutočnilo okresné  kolo súťaže  Vajanského Martin. Svoje schopnosti  v umeleckom prednese poézie a prózy predviedli pred odbornými porotami  víťazi školských kôl v I., II. a III. kategórii.

Našu školu v kategórii II. a III. reprezentovali 2 recitátorky.  V II.kategórii zaujala porotu svojím prednesom poézie  Liliana Sebíňová zo 6.B. Umiestnila sa na krásnom 2.mieste s návrhom na postup do krajského kola. Na jej úspech nadviazala na druhý deň v III. kategórii Ivona Junasová zo 7.B, ktorá svojím skvelým výkonom v prednese prózy získala takisto krásne 2. miesto s návrhom na postup do krajského kola.

Recitátorkám Liliane a Ivone ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a držíme palce  v krajskom kole v prípade schválenia návrhu na postup.