• OLYMPIJSKÝ ODZNAK VŠESTRANNOSTI (OLOV)

• 15.03.2024 20:17
      • NÁRODNÝ  ŠPORTOVÝ  PROJEKT
      •        Olympijský odznak všestrannosti (OLOV) je dobrovoľný národný projekt určený pre žiakov II. stupňa na všetkých základných školách a osemročných gymnáziách, ktorý je zameraný na podporu všestranného pohybového rozvoja žiakov. Hlavným cieľom projektu je aktivácia detí k pravidelnému športovaniu a zároveň motivácia rozvíjať všetky pohybové schopnosti z pohľadu zdravotnej prevencie. ( https://www.olympic.sk/olov )

Aj naša škola sa aktívne zapojila do projektu so žiakmi 6.- 9. ročníka. Žiaci boli testovaní v nasledujúcich disciplínach: skok do diaľky znožmo z miesta, ľah- sed za 30 s, vytrvalostný člnkový beh (Beep test), hod plnou loptou vpred (2 kg), výdrž v zhybe nadhmatom a člnkový beh 10x 5 m. Po absolvovaní všetkých 6 disciplín, každý žiak dostal účastnícky diplom s nameranými hodnotami svojho výkonu a percentilom poradia žiaka v skupine testovaných žiakov v danom ročníku. Na základne dosiahnutých výkonov, boli niektorí žiaci ocenení odznakmi rôznych úrovní. Medzi najúspešnejších žiakov našej Základnej školy s materskou školou Podhájska 10A patria:

Zlatý odznak: J. Čech, M. Kováčik,

Strieborný odznak: O. Hlinka, P. Halvoň, M. Prochotský, M. Remeň, R.K., V. Kozáková, A. Miľan, S. Novák, N. Petrovičová, S. Beňová

Bronzový odznak: D. Malík, A. Martinka, O. Mravec, F. Šišlák, V. Tartaľ, J. Tomčík, M. Vajdelová, A. Lvončík, S. Bajčičáková, N.M. Balková, S.Ševčíková, N. Čavajdová, K. Kučerová

Dvaja najlepší žiaci (chlapec, dievča) z ročníka postupujú do krajského kola, ktoré sa uskutoční dňa 15.04.2024 v Žiline.