• VIANOCE  SO SENIORMI

• 02.01.2024 14:54
      • Vianočné vystúpenie našich žiakov v Centre sociálnych služieb na Podháji
      • Prichádza sviatočný čas,

na ktorý sa teší každý z nás.

Vôňa koláčov vôkol sa rozlieha,

vianočnej nálade každý z nás podlieha.

Zabudnime na smútok, zanechajme zvady,

buďme k sebe milí a majme sa radi.

Prišiel čas vianočný, zvonček tíško cinká,

nech sa splní túžba, aspoň malilinká.

Šťastné a veselé želajme si spolu,

zasadnime v láske k štedrovečernému stolu.

V utorok 19.12.2023 sa žiaci 5.A a výber žiakov 5. B vybrali potešiť seniorov do Centra sociálnych služieb na Podháji. Spolu so svojimi učiteľmi sa na stretnutie poctivo pripravovali a nacvičili si vianočné piesne, koledy a vianočné vinše. Seniori nás milo privítali a žiaci im krásne zaspievali vianočné koledy:  Búvaj dieťa krásne, Rolničky, rolničky a samozrejme Tichú noc. Dievčatá im zarecitovali vianočné vinše a popriali krásne sviatky. Zároveň sme seniorom priniesli dary v podobe darčekových košov. Veríme, že si tam nájdu to, čo im urobí radosť, poteší oko a vyčarí úsmev na tvári. Touto cestou chceme veľmi pekne poďakovať rodičom, žiakom a učiteľom za to, že sa do tejto skvelej akcie zapojili a priniesli dary pre seniorov. Práve v tento vianočný čas si človek uvedomuje, že je potrebné sa na chvíľku zastaviť. Je dôležité vychutnať si vianočnú atmosféru, blikajúce svetielka, vianočný stromček, hudbu a obklopiť sa rodinou a priateľmi. Tešíme sa na stretnutie so seniormi opäť v novom roku.