Viem sa správať bezpečne

28.10.2015-1.A, 1.B

Deň pred jesennými prázdninami 28. októbra 2015 si naši prváci zmerali sily, obratnosť  a vedomosti  s inými martinskými základnými školami v dopravnej súťaži  Viem sa správať bezpečne. Počasie nám veľmi prialo. Na cestu k Divadelnému námestiu v centre mesta nám hrialo teplé jesenné slniečko. Mestská polícia mesta Martin pripravila pre prvácke triedy prenosné dopravné ihrisko s kolobežkami, bicyklami, dopravnými značkami a bezpečnostnými prvkami, na ktorom si všetci súťažiaci mohli vyskúšať správnu a bezpečnú jazdu. O zábavu a dobrú náladu sa starali maskoti - policajt Martinko a jeho verný psík Ax. Po prezentácii začala samotná súťaž 20-tich trojčlenných družstiev v 4 dopravných disciplínach. Nás reprezentovalo 6 šikovných prvákov z 1.A a 1.B triedy. Už pri samotnej súťaži  sami policajti naznačovali, že družstvá zo ZŠ s MŠ Gorkého sa im zdajú veľmi šikovné a tak sme pri vyhodnocovaní netrpezlivo čakali na verdikt Mestskej polície. Obstáli sme vynikajúco. Chlapci z 1.A triedy sa umiestnili  na krásnom 2. mieste. Víťazstvo nám ušlo len o pol boda. Všetci súťažiaci získali hodnotné ceny. Po vyhlásení výsledkov sme sa  ešte občerstvili a so strieborným pohárom v rukách nás čakala veselá a príjemná cesta domov.

Zľava:Oliver Botka, Tomáš Vladimír Púpava, Andrej Janek

Zľava: Natália Černáková, Vivien Ema Haštová, Marko Frkáň