ŠKOLSKÝ VÝLET

5.C TRIEDA NA VÝLETE

Dňa 26.6.2018 sa trieda 5. C zúčastnila školského výletu Necpaly- Blatnica.

Tento výlet získali ako víťazi Environmentálnej výchovy v konkurencii 90 tried piateho a šiesteho ročníka nášho okresu a zorganizovali ho lektori Mgr. M. Kondek a Ing. Radovan Šenšel z občianskeho združenia CEV Turiec.  Počasie bolo veľmi priaznivé.  Ich turistická vychádzka viedla po historickej ceste Via Magna z obce Necpaly ku Blatnickému hradu. Z rozhľadne nad Necpalmi sledovali pasúcu sa srnku, v lese kunku žltobruchú, stopy medveďa, na lúke množstvo liečivých aj vzácnych bylín. Pútavý bol aj výklad lektorov o prírode okolo nás. Pod Blatnickým hradom nasledovala opekačka a výlet ukončili hrami na detskom ihrisku.