DEŇ VÍŤAZSTVA NAD FAŠIZMOM

Pietny akt kladenia vencov

8. máj sa do  našej a aj svetovej histórie zapísal  tým, že  práve v tento deň  sa pred 73 rokmi skončila 2. svetová vojna v Európe a zároveň  bol porazený nemecký fašizmus.                                                                                     My, žiaci 5. C triedy pod vedením našej dejepisárky  pani  učiteľky Mgr. Janky Vaňkovej, sme  sa osobne zapojili do osláv tohto víťazstva. Dňa 9. mája 2018 sme sa zúčastnili Pietneho aktu kladenia vencov na Cintoríne SNP v Priekope, ktorý bol organizovaný  Mestom Martin,  Posádkou Martin a Slovenským zväzom protifašistických bojovníkov.

Ľudstvo si skutočne  má čo pripomínať, pretože porážka Hitlera znamenala novú šancu pre svet. Aj my pociťujeme úctu a vďaku k tým, ktorí obetovali svoj život za to, aby sme my a nasledujúce generácie mohli žiť  v slobode a mieri.

Nezabúdajme, že práve v tento deň by sme si mali naplno uvedomiť význam života v mieri, jeho skutočné hodnoty a výhody...