2018 NA BICYKLI BEZPEČNE

DI MARTIN-SEVER

Detské dopravné ihrisko na Severe bolo 11. 5.2018 miestom konania okresného kola dopravnej súťaže Na bicykli bezpečne. Našu Základnú školu s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine reprezentovalo zmiešané štvorčlenné družstvo  žiakov  piateho ročníka – Antónia Brezianska, Barbora Oravkinová, Richard Stolárik, Nikolas Budzel. Súťažili  v rôznych disciplínach. V prvej  časti písali test, ktorý preveril ich vedomosti z pravidiel cestnej premávky. V druhej  časti museli dokázať, že vedia, čo všetko musí byť súčasťou bicykla, aby bola jazda na ňom bezpečná a aby s ním mohli jazdiť na ceste. Nakoniec absolvovali  jazdu zručnosti na bicykli, pri ktorej museli  prejsť vytýčenú  trasu a zároveň plniť stanovené úlohy ( slalom pomedzi kolíky, jazda po lavičke, osmička, a pod. ...)
          V silnej konkurencii ostatných družstiev sa naše kvarteto súťažiacich nestratilo a vybojovalo krásne
2.miesto
.                 Srdečne blahoželáme!