LYŽIARSKY VÝCVIK

Lyžiarsky výcvik žiakov 7. ročníka

V dňoch 5.-9. februára 2018 sa žiaci 7. ročníka  zúčastnili základného lyžiarskeho výcviku, ktorý sa uskutočnil v Lyžiarskom stredisku Snowland Valča. Zo zdravotných dôvodov sa kurzu nemohli zúčastniť 3 žiaci, a tak nás do autobusu nastupovalo 42 spolu s tromi vyučujúcimi a p. asistentkou ( p. Majerov, p. Mrukvia, p. Morgošová, p.Valuchová) .  Snehové podmienky boli dobré a vhodne upravené zjazdovky prispeli k úspešnej realizácii výcviku. Žiaci boli rozdelení do štyroch družstiev, kde pracovali pod vedením svojich inštruktorov. Okrem praktickej činnosti si žiaci  osvojili aj teoretické poznatky. Počasie sa rozhodlo, že nám ukáže všetky svoje tváre, a tak sme  zažili mráz, slnko i  dážď. Počasiu sme odolali a podarilo sa nám absolvovať všetky plánované činnosti, vďaka čomu sme sa niektorí naučili lyžovať, ostatní sme si zdokonalili naše lyžiarske štýly. Najväčší pokrok zaznamenali tí žiaci, ktorí  sa v pondelok prvýkrát postavili na lyže, ale na konci už všetci  dokázali bezpečne zlyžovať celý svah.
          Za jeden týždeň sa všetko stihnúť nedá, a tak musíme vo vylepšovaní nášho lyžovania pokračovať  samostatne.  Lyžiarsky výcvik sme teda úspešne absolvovali a užili sme si sneh, čerstvý vzduch a kopec zábavy. Na záver  pár  záberov -  nech sa páči.