DEŇ ZEME

DIVADELNÉ NÁMESTIE 25.apríl 2017

Deň Zeme nadobudol celosvetový rozmer. Jeho cieľom bolo pripomenúť si našu závislosť na cenných daroch Zeme.    Je potrebné uvedomiť si, že zdroje Zeme nie sú nevyčerpateľné,  a preto sa treba venovať otázkam životného prostredia. Prostredníctvom celosvetového úsilia musíme chrániť poklady pre budúce generácie tak, aby bol každý deň pre ľudstvo Dňom Zeme.

Spoločnosť Brantner Fatra s.r.o. v spolupráci s Mestom Martin pripravili pri príležitosti Dňa Zeme tematickú súťaž pre žiakov základných škôl. Žiaci 1. stupňa mali vytvoriť obraz obľúbenej rozprávkovej postavy a žiaci 2. stupňa  3D (priestorovú) postavu filmového hrdinu z materiálovo využiteľných surovín.

Pri práci súťažné družstvá  použili : PET vrchnáčiky, temperové farby, štetce, farebné papiere, lepidlo, lepiacu pásku, tvrdý papier, igelitové vrecia, plechovky, tetrapakové obaly  a pod.

Družstvo 1. stupňa vytvorilo krásnu postavičku mimoňa a súťažiaci 2. stupňa priestorovú filmovú postavu ľadovej kráľovnej. Práve za túto  postavu získala naša škola 1. miesto v okrese. Blahoželáme!