Navigácia

ČISTENIE CHODNÍKA PRI RIEKE TURIEC


 

Ľudia si chránia veci, ktoré považujú za dôležité. Sú to ich domy, autá. Sú to všetko veci, ktoré si môžeme kúpiť za peniaze. No čo s tými hodnotami, ktoré sa nedajú kúpiť?  K takýmto hodnotám patrí prostredie, ktoré nás obklopuje, v ktorom žijeme, pracujeme, oddychujeme. Každý z nás túži po čistom vzduchu plnom kyslíka, po vyčistených lesoch  a lúkach, upravených trávnikoch  plných kvetov. Každý chce jesť zdravé jedlo. Jednoducho všetci chceme žiť zdravo a pekne.

Životné prostredie je dar pre ľudí, ktorý si musíme chrániť každý deň. Ak chceme zlepšiť a skrášliť naše životné prostredie, musíme začať od seba. Ako ? Možno tak, že zasadíme nový strom, upraceme okolie svojho domu či činžiaku, pri najbližšom výlete  v prírode nezahodíme fľašu do trávy, papier z čokolády  či cukríka na zem. Každý z nás môže prispieť aspoň malým kúskom k zlepšeniu a skrášleniu prostredia, v ktorom žije.

Tak sa stalo aj v pondelok 24.4.2017 v rámci vyučovacej hodiny etickej výchovy. Žiaci 5.A triedy absolvovali jarnú vychádzku , ktorá bola spojená s očistou najbližšieho okolia. Cieľ bol jasný – vyzbierať odpadky  popri chodníku  pozdĺž rieky Turiec. Žiaci od vyučujúcej p. uč. Morgošovej  obdržali igelitové tašky  a rukavice a mohli začať zbierať. Za 35 minút vyzbierali z trávy, chodníka a   brehu rieky  plné tašky rozličných odpadkov. Práve vtedy si uvedomili, čo všetko ľudia  odhodia do prírody. Aspoň malou čiastkou prispeli k zlepšeniu  nášho okolia.

     

 

Zoznam Článkov

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    Podhájska 10A, 036 01 Martin
  • +421 x 043 4230016

Fotogaléria