Vianočná nádielka zdravia v 2.A

9.12.2016 ZŠ s MŠ Ul. Gorkého v Martine

Prípravy na najkrajšie sviatky v roku sú  už určite v plnom prúde. Vianočný čas so sebou prináša bežné starosti, milé radosti no najmä  posolstvo lásky, pokoja, šťastia a spoločne strávených chvíľ s najbližšími. V 2.A triede sme sa rozhodli užiť si tento vzácny čas rodičov a detí v športovom duchu, aby sme sa potom bez výčitiek mohli vrhnúť na pečenie a koštovky sladkých vianočných cukroviniek.

Športové popoludnie, ktoré sa konalo  9.12.2016 vo veľkej telocvični, sme odštartovali slávnostným výkopom Majstrovského florbalového zápasu Chlapci vs. "chlapi“, kde si oteckovia zmerali sily a guráž so svojimi synmi, ktorí im veru nič nedarovali. Po ukončení zápasu vystriedali chlapcov a chlapov na palubovke „mladé baby vs. mladé baby“ v rytme rezkej modernej hudby. Mamičky si spolu so svojimi dievčatami, pani učiteľkou a pani vychovávateľkou pod vedením šikovnej mamičky a  precvičovateľky pani Krecháčovej, zatancovali a poriadne poposilňovali.

Komu sa málilo, k dispozícii bola otvorená aj školská posilňovňa. Odchádzali sme všetci vyčerpaní, unavení a zároveň spokojní, veď sme urobili niečo pre svoje telo ale aj dušu a najmä – spoločne venovaným časom sme potešili detské srdiečka našich ratolestí.

Do športovania, priatelia!