Exkurzia do sklárskeho skanzenu a do Lego stavieb

13.10.2016 Valaská Belá a Bratislava

Dňa 13. 10. 2016 sa žiaci 5. 6. a 7.ročníka našej Základnej školy s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine zúčastnili exkurzie v rámci predmetov výtvarná a technická výchova.

Spoločne s pani učiteľkami Mgr. A. Žákovou a Mgr. Z. Šamajovou  navštívili sklársky skanzen vo Valaskej Belej, kde žiakom ukázali ako sa vyrába sklo a z neho rôzne okrasné a úžitkové predmety, ako sú poháriky, misky, zvieratká a iné milé drobnosti.

Ďalej sa presunuli do Bratislavy na výstavu Kocky na cestách, kde boli z kociek LEGO zostrojené rôzne dopravné prostriedky z minulosti, súčasnosti aj budúcnosti. Určite najviac zaujal chlapcov obrovský Titanic  zostrojený z 200 000 kociek lega. Dievčatá zas obdivovali rozprávkové princezné, draka, či jednorožca. Po prehliadke exponátov sa žiaci mohli pohrať s veľkým množstvom lego kociek v herni, kde uplatnili svoju fantáziu a zručnosť pri stavaní svojich diel.