Zážitkové učenie-Motýlia farma 1.A

apríl, máj 2016

Už tradične sa v 1.A triede učíme zážitkom, ktorý je  pútavý, vytvára bohaté emócie a trvalé vedomosti. Tentokrát sme sa rozhodli privítať jar netradičným spôsobom. Zadovážili sme si do triedy skutočnú motýliu farmu a v priebehu troch týždňov sme zažili to, čo inak máme možnosť poznať len z učebníc, obrázkov alebo internetu. V priamom prenose sme mali možnosť pozorovať a učiť sa ako sa maličké, pre niektorých nepekné húseničky vykrmujú, postupne zakuklia, až dôjde k ich nádhernej úplnej premene na krásne pestrofarebné motýle. 6 krásnych motýľov bábôčky bodliakovej nám niekoľko dní  lietalo v našej motýlej sieťke. Mohli sme ich kŕmiť, sledovať, naučili sme sa robiť nektár, priblížili sme im prostredníctvom natrhaných kvietkov, konárikov a lístkov ich prirodzené prostredie. Najkrajší záver nášho projektu vyvrcholil, keď sme naše vypestované motýle vypustili v areáli našej školy. V manuáli motýlej farmy sa píše, že motýle ešte niekoľko dní poletujú v okolí, v ktorom boli vypustené... Tak ktovie, ak zbadáte blízko našej školy bábôčku,... môže to byť práve tá naša....