Pohár V. Dzurillu na našej škole

6.5.2016 Michal Valent na ZŠ s MŠ Ul. Gorkého v Martine

V piatok 6.5.2016 prišiel do školy náš odchovanec Michal Valent – čerstvý Majster extraligy SR za HC Nitra. Michal bol žiakom  športovej hokejovej triedy v  rokoch 1996-2001. Pri plnení svojich školských povinností dosahoval výborné výchovno-vyučovacie výsledky, za ktoré bol oceňovaný pochvalou od triedneho učiteľa a tiež od riaditeľa školy. Náš bývalý žiak sa prišiel podeliť so svojimi úspechmi i zážitkami so súčasnými žiakmi našich hokejových tried. Na besedu priniesol víťaznú trofej – pohár Vladimíra Dzurillu, porozprával žiakom o svojej hokejovej kariére – úspechoch i neúspechoch. Trpezlivo odpovedal na všetky zvedavé otázky žiakov, ktoré sa týkali  tréningového procesu, životosprávy a všetkých záležitostí ohľadom hokeja. Žiakov zaujal svojou skromnosťou, usilovnosťou, trpezlivosťou a vytrvalosťou počas jeho kariéry.

Veľkým zážitkom pre chlapcov bolo fotografovanie s Michalom spolu s víťazným pohárom Slovenskej extraligy.

Michalovi ďakujeme za návštevu školy, inšpiráciu a cenné rady pre našich mladých hokejistov. Prajeme mu veľa ďalších úspechov v športovom i osobnom živote.