Majstrovstvá Slovenska v hokeji st. žiakov

7. až 9.4.2016 v Košiciach

V dňoch 7.-9.4.2016 sa hokejisti 9. ročníka zúčastnili Majstrovstiev Slovenskej republiky v košickej Crow Aréne. V Košiciach na turnaj sa kvalifikovali 4 najlepšie kluby na Slovensku. Zo skupiny Západ-Stred to boli HK Dukla Trenčín a HC Slovan Bratislava. Zo skupiny Stred-Východ to boli HK ŠKP Poprad a MHA Martin. Hralo sa systémom každý s každým. Turnaj otvorili hráči Dukly a Slovana. Dukla svojho súpera prevýšila herne aj výsledkovo a pripísala si hladkú výhru 4:0. Na prvý turnajový zápas sa naši chlapci chystali proti HK ŠKP Poprad. V priebehu sezóny si s nimi pripísali najprv vysokú prehru 6:2 a potom vysokú výhru 5:0, takže všetko bolo otvorené. Naši chlapci však súpera prevalcovali pomerom 9:2 a prenocovali tak na priebežnom prvom mieste. Hráčom zápasu bol vyhlásený Oliver Minko. Na druhý hrací deň sa v prvom stretnutí proti sebe postavili HK ŠKP Poprad a HK Dukla Trenčín. Favoritom po prvom dni bola Dukla. Po dvoch tretinách to napĺňala a viedla 5:0, ale Popradu sa podarilo zdramatizovať stav na konečných 5:4. Poobede sa naši chlapci chystali na ťažkého súpera HC Slovan Bratislava. Dlho sa nedarilo prekonať reprezentačného brankára Slovana, no napokon v poslednej desaťminútovke sme skórovali dvakrát a vybojovali bod za remízu v riadnom hracom čase. V predĺžení sme súpera nepustili k ničomu, ale gól sme nestrelili. Napokon sme Slovanu podľahli 3:2 po nájazdoch. Hráčom zápasu sa stal Martin Bučko. Na tretí hrací deň sa v úvodnom stretnutí stretol Poprad a Slovan. Poprad viedol 2:0 aj 3:1, no napokon Slovanu podľahol 3:5. To znamenalo, že proti Dukle musíme bodovať naplno, ak chceme skončiť na prvom mieste, ale nestratiť všetky body, aby sme skončili na 3. mieste. Zápas s Duklou však našim chlapcom vôbec nevyšiel a prehra 1:7 bola veľmi trpká. Hráčom zápasu sa stal Patrik Richter. Prehra znamenala to, že po bojovných výkonoch našim chlapcom napokon vyšiel bronz za tretie miesto. S odstupom času môžeme 3. miesto brať ako úspech. Do ALL-STAR tímu turnaja sa dostali obranca Martin Bučko a útočník Peter Melcher. Martin Bučko bol taktiež vyhlásený najlepším obrancom turnaja.

Róbert Kalnický 9.A

Blahoželáme starším žiakom a realizačnému tímu, ktorí na Majstrovstvách Slovenskej republiky v Košiciach získali bronzové medaily.