Základný lyžiarsky výcvik na 2.stupni ZŠ

25.1.- 29.1.2016 Snowland Valča

Základný lyžiarsky výcvik

V dňoch 25.01.2016- 29.01.2016 sa žiaci našej Základnej školy s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine zúčastnili základného lyžiarskeho výcviku v lyžiarskom stredisku Snowland Valčianska dolina. Najväčšiu a zároveň aj najšikovnejšiu skupinu tento rok tvorili začiatočníci- nelyžiari. V priebehu prvých dní sa oboznámili so základnou technikou lyžovania, ktorú následne aj prakticky realizovali. Učili sa brzdiť, nasadzovať prvé oblúky, jazdiť na vleku a samozrejme aj (ne)kontrolovane padať. Ku koncu týždňa už svoje novo nadobudnuté znalosti mohli naplno využívať aj na veľkom vleku, kde sa pridali k skupine pokročilých lyžiarov. Tí sa počas lyžiarskeho kurzu zdokonaľovali v technike klasického a carvingového lyžovania.

Aj tento rok máme úspešne a v zdraví za sebou!