Mladí záchranári v Košiciach

16.až 18.6.2015

MLADÍ ZÁCHRANÁRI

Dňa 26. 5. 2015 sa žiaci našej Základnej školy s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine pod vedením pani učiteľky  Mgr. J. Blahovej zúčastnili  zlúčeného okresného kola súťaže Mladý záchranár CO  pri ZŠ Gbeľany neďaleko Žiliny.

Plnili rôzne disciplíny. Jednou z najdôležitejších bola Civilná ochrana. Delí sa na menšie časti – rozoznávanie varovných signálov, použitie ochranných masiek, vymenovanie evakuačnej batožiny a použitie improvizovaných PIO.  Zmerali si svoje sily aj v testoch, zdravotníckej príprave, topografii a z doplnkových disciplín – streľba zo vzduchovky a hasenie malých požiarov. Dôležitý bol aj bežecký čas a splnenie bodového limitu 570 bodov. Po dosiahnutí postupujú do celoslovenského kola. Naši úspešní záchranári: Ivan Kašuba, Radoslav Pšenka, Alexandra Šarlinová /9.B/, Veronika Babušíková /8.B/.

V celoslovenskom kole, konané v dňoch 16. – 18. 6. 2015 v Košiciach sa popasovali s tými istými disciplínami, ale prísnejšie hodnotenými. Spomedzi 83 tímov, ktorí postúpili do celoslovenského kola sa umiestnili na 36. mieste.  Boli ocenení vecnými cenami.

Druhý tím v zložení Patrícia Gloncová, Martin Kašuba  /6.C/, Jakub Stehlík /7.B/, Michaela Kopanicová /6.B/ sa umiestnili
na 2. mieste vrámci okresu. Do postupu im chýbali iba tri body. Ale nie je podstatné vyhrať, ale zúčastniť sa a nadobudnúť skúsenosti.

Ešte raz tímom blahoželáme k dosiahnutým úspechom!

2. miesto v okrese
36. miesto, celoslovenské kolo