Ranč Valentová 1.A,B

4.6.2015 Výlet

Koncoročný výlet je tradíciou, ktorej by sa len máloktorý žiak dobrovoľne vzdal. Je odmenou pre každého, bez ohľadu na to, či mu jeho snaženie vychádzalo počas školského roka viac alebo menej. Dňa 04.06.2015 sme sa ráno o 8,00 hod. vybrali autobusom na školský výlet na ranč Amadeus  do Valetovej pri Martine. Za pár minút sme sa ocitli na neveľkom ranči. Hneď nás zaujali neďaleko sa pasúce koníky a privítanie majiteľov ranča. Po krátkom zvítaní a malom občerstvení sme sa rozdelili do 3 skupín. Každá skupina sa venovala inej činnosti. Prvá skupina  strieľala z luku pod vedením mamičiek Miška Mateja a Paťka Gvušča, ktoré nás už na ranči čakali. Druhá skupina sa vozila na koníkoch pod odborným dohľadom pracovníkov ranča. Tretia skupina si zatiaľ zajazdila s majiteľom ranča ujom Bobom na štvorkolke. Samozrejme, že všetky skupiny sa pri činnostiach aj pofotili.

Po týchto činnostiach nasledovala  grilovacia pochúťka – špekačky, na ktoré sa deti veľmi tešili a až na pár výnimiek ich rýchlo všetci zjedli. Všetko sme spláchli studeným čajom.

Takto posilnení sme prechádzkou po ranči už len očami obdivovali žriebätká, stádo koníkov, ale aj pekné malé domčeky v ktorých sa každý rok ubytujú deti z letného tábora.

Nakoniec sme museli nastúpiť do autobusu a spokojní, plní dojmov sme sa vrátili domov, do Martina.

Mgr. Ľubica Laluhová a Mgr. Eva Cingelová:  triedne pani učiteľky

Viac foto vo fotoalbume!