Richard Pánik

Bývalý hokejista našej školy

Máj bol mesiacom, v ktorom kraľoval na televíznych obrazovkách hokej. Na posledných Majstrovstvách sveta 2015 v
Prahe a v Ostrave  si obliekol reprezentačný dres aj rodák z Martina a odchovanec našej školy Richard Pánik.

Svoju hokejovú cestu začal v Martine. Zaujímavosťou je, že s hokejom začínal dosť neskoro, keď mal 9 rokov. Napriek tomu sa z neho vykľul veľký talent.

V pätnástich rokoch sa rozhodol pokračovať v kariére v Třinci, kde sa už v sezóne 2007/2008 ako 16-ročný dočkal premiéry v seniorskej českej O2 extralige.

Do zámoria odišiel v roku 2008, kedy ho z 10. pozície draftoval klub Windsor Spitfires. Pôsobil vo viacerých kluboch a aktuálnu  sezónu odohral v Toronte Maple Leafs, kde zaznamenal 17 bodov (11+6).

Za slovenskú reprezentáciu hral v roku 2014 a tento rok sa jeho nominovanie do reprezentácie zopakovalo.

Richard Pánik patril k  jedným z najlepších žiakov v triede, takže milí hokejisti, berte si príklad!

A ešte zopár faktov a zaujímavostí :

Dátum narodenia: 7. februára 1991

Miesto narodenia : Martin

Post: pravé krídlo

Držanie hokejky: naľavo

Klub: Toronto Maple Leafs

Najobľúbenejší svetový hokejista: Pavel Bure

Najobľúbenejší slovenský hráč: Marián Hossa

Najobľúbenejší relax: spánok

Najobľúbenejšia činnosť: šport

Najobľúbenejšie jedlo a nápoj: bryndzové halušky a Sprite

Najväčší strach: zranenia