Orientačný beh štvrtákov

12.5.2015

4-členné zmiešané družstvo zo 4.B triedy 12. mája 2015 reprezentovalo našu Základnú školu s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine v okresnom a krajskom kole orientačného behu základných a stredných škôl. Miloslav Šarlina, Peter Boroš, Daniel Šamalík a Lucia Maťovčíková mali možnosť vyskúšať si svoju vytrvalosť, odvahu a preveriť zručnosti pri práci s mapou a buzolou v lesnom prostredí martinských Jedľovín. Na nie jednoduchej trati mali pomocou mapy a buzoly v čo najkratšom čase nájsť 8 orientačných kontrol. Aj keď sa vo veľkej konkurencii od nich starších žiakov neumiestnili na popredných priečkach, zvládli to s nadhľadom športovcom vlastným, odniesli si cenné skúsenosti a pevne veríme, že tak ako v lese, ani v živote sa títo odvážni žiaci už nestratia.