Biologická exurzia

BIOLOGICKÁ EXKURZIA :

OCHTINSKÁ ARAGONITOVÁ JASKYŇA,

KREMNICKÉ BANE A KREMNICKÉ MÚZEUM MINCÍ

Dňa 5.5.2015 sa uskutočnila biologická exkurzia. Na túto exkurziu sme sa prišli pozrieť aj my, žiaci ôsmeho a deviateho ročníka, pod vedením  pani učiteľky Hanzelovej a pána učiteľa Dubovca.  Po dlhej ale zato veľmi zábavnej ceste autobusom sme sa vybrali do Ochtinskej Aragonitovej jaskyne, kde sme mohli vidieť krásu aragonitov a nádhernú výzdobu kvapľov. Dozvedeli sme sa že je jedna z troch aragonitových jaskýň na svete a jediná na Slovensku. Očarila nás hlavne svojimi aragonitmi, ktoré pripomínali hviezdy na oblohe. Mohli sme naplno rozvíjať svoju fantáziu, lebo kvaple pripomínali rôzne tvary zvierat, tancujúcej baletky a ženy s dieťaťom. Po štyri a pol hodinovej cesty z jaskyne sme prišli do malého mestečka Kremnice a následne do kremnickej bane. Keď sme prišli do bane vystrojili nás špeciálnym oblečením a prilbami so žiarovkami. V bani bola úplná tma no našťastie sme mali všetci zapnuté žiarovky aby sme sa nestratili. Sprievodca nám hovoril o histórií bane a ukazoval nám pozostatky zlata na stenách. Hneď potom sme sa presunuli do kremnického múzea mincí. Tam  nám všetkým vyrazili mince a sprievodkyňa nám priblížila výrobu zlata a ťaženie rôznych hornín. Po prehliadke sme si poobzerali centrum Kremnice. Z exkurzie sme si odniesli nové zážitky a veľa informácií o histórií týchto slovenských krás.