VOJNU TREBA PRIPOMÍNAŤ ...

MEDZNÍKY 2. SVETOVEJ VOJNY – okresná dejepisná súťaž

Začiatkom mája sa vo veľkej zasadačke MsÚ v Martine uskutočnilo okresné kolo dejepisnej  súťaže  Medzníky 2. svetovej vojny, ktorú vyhlásil Slovenský zväz protifašistických bojovníkov v spolupráci s Odborom školstva  Mesta Martin. Samotnej súťaži predchádzali príhovory viceprimátora Mesta Martin p. Imricha Žiga, predsedu OblV SZPB Radomíra Žingora,  predsedu a lektora tejto súťaže plk. v.v. Ivana Gosiorovského.  Pripomenuli ukončenie najkrvavejšieho konfliktu v histórii a vzdali úctu tým, ktorí v ňom položili svoje životy.

Súťažou sme si pripomenuli teda 73. výročie oslobodenia a víťazstva nad fašizmom. Žiaci si prehĺbili, rozšírili a upevnili vedomosti z novodobých dejín. Cieľom bolo taktiež  nezabudnúť na  Slovenské národné povstanie – jeho význam a odkaz.

Našu školu reprezentovalo družstvo v zložení: Lenka Štifterová, Nelka Petrovičová a Katka Králiková /všetky žiačky z 9.B triedy/. Súťažiace sa  popasovali s dosť náročnými otázkami, ktoré vyplynuli z vyššie uvedených tematických celkov. Dievčatá  presvedčili  porotu o tom, že im táto problematika nie je ľahostajná.   Zo všetkých škôl sa umiestnili sa na  krásnom 1. mieste.  Ďakujeme a  blahoželáme.