VÝCHOVA  KU  ZDRAVIU

Dňa 8. a 9. novembra mali deti v ŠKD návštevu. Prišla medzi nich p. Ľudmila Lojková – pracovníčka Regionálneho úradu zdravotníctva v Martine. Mala pre deti pripravené dve aktivity.                                                                   Deti 1. oddelenia (p. vychovávateľka Kučerková) sa zúčastnili aktivity pod názvom: „Umývanie rúk.“ Tu si  vypočuli, aké negatívne následky šírenia nákaz „špinavých rúk“ existujú a zároveň im teta vysvetlila a demonštrovala správnu techniku umývania rúk.                                                                                                                                Pre deti 2. oddelenia (p. vychovávateľka Matejčeková) mala pripravenú aktivitu: „Vieš, čo ješ?“ Tu si zase deti utvrdzovali základné vedomosti o senzorickom rozpoznávaní potravín, o tráviacej sústave, o zložení potravín a o správnej výžive.

Obidve aktivity boli pre deti veľmi zaujímavé a poučné, a preto p. vychovávateľky dohodli s p. Lojkovou ďalšiu návštevu s novými aktivitami. Deti sa už teraz veľmi tešia!