Navigácia

EXKURZIA DO VIEDNE

JAZYKOVO-DEJEPISNÁ  EXKURZIA VIEDEŇ A OKOLIE

          My, žiaci 8. a 9. ročníka, sme sa v polovici októbra zúčastnili  jazykovo-dejepisnej exkurzie vo Viedni a jej okolí.  Naša prvá zastávka bola kúsok za slovenskými hranicami  v zámku Hof, kde sme si prezreli výstavu pri príležitosti 300-tého výročia narodenia Márie Terézie. Dozvedeli sme sa zaujímavé fakty z jej života -  panovníčky, ale aj matky. Po absolvovaní prehliadky viedli naše kroky  do zámku Niederweiden, ktorého expozícia tematicky nadväzovala na predchádzajúcu výstavu  a týkala sa reforiem Márie Terézie.

          Síce unavení, ale obohatení o nové poznatky z dejepisu sme sa presunuli do Technického múzea vo Viedni. Tu sme mohli nahliadnuť do histórie vývoja ťažkého priemyslu, železnice a cestovania, spojovacej techniky, chirurgie, hudobných nástrojov, ako aj do každodenného života doma a v práci. Múzeum je interaktívne, a tak sme si mohli niektoré exponáty aj vyskúšať. Na jednoduchých modeloch sme si overili základné zákony mechaniky, hydrauliky či optiky, odmerali sme , koľko decibelov vieme zo seba „vylúdiť“.

          Po  dni plnom chôdze sme si unavení, ale spokojní a plní nových poznatkov a dojmov,  sadli do autobusu a vydali sme sa  na cestu domov. Dúfame, že sa do Viedne a jej okolia ešte niekedy vrátime.

                                                                                   

                                                                                         Danka Cicková, Nikola Verešová – žiačky 9.B triedy

 

                  

 

                             

 

 

          

 

 

Zoznam Článkov

Novinky

Kontakt

  • Základná škola s materskou školou
    Podhájska 10A, 036 01 Martin
  • +421 x 043 4230016

Fotogaléria