JESENNÉ ÚČELOVÉ CVIČENIE

Počasie vyšlo ... aj prváci v akcii

Dňa 14.9. nám počasie prialo a vybrali sme sa užiť si slnkom zaliaty krásny deň.

Zúčastnili sme sa Jesenného účelového cvičenia v prírode. Rozdelili sme sa do dvoch skupín.

Žiaci 1. a 2. ročníkov išli smerom ku Trom topoľom a žiaci 3. a 4. ročníkov išli smerom do Jedľovín.

Našou úlohou bolo dodržiavať pravidlá bezpečnosti na ceste počas presunu na stanovisko, vnímať krásy jesennej prírody a zmeny v prírode počas jesene. Počas cesty mali žiaci  nazbierať 5 listov z rôznych listnatých stromov. Na stanovisku si triedne pani učiteľky spravili so žiakmi zadané úlohy, ktoré pozostávali zo správneho priradenia stopy ku jednotlivým zvieratám.

Účelové cvičenie sa nám vydarilo a šťastlivo sme sa vrátili do školy, kde sme si ho so žiakmi vyhodnotili.