VOJNU TREBA PRIPOMÍNAŤ ...

MEDZNÍKY 2. SVETOVEJ VOJNY

Oblastný výbor protifašistických bojovníkov v spolupráci s Odborom školstva, kultúry, mládeže a športu zorganizoval 1. ročník okresného  kola dejepisnej súťaže žiakov základných škôl  - Medzníky 2. svetovej vojny. Uskutočnila sa 16.5. 2017 v Zasadačke MsÚ v Martine. Samotnej súťaži predchádzali príhovory viceprimátora mesta Martin p. Imricha Žiga, predsedu OblV SZPB Radomíra Žingora,  predsedu a lektora tejto súťaže plk. v.v. Ivana Gosiorovského. Prítomným pripomenuli ukončenie najkrvavejšieho konfliktu v histórii a vzdali úctu tým, ktorí v ňom položili svoje životy. Po veľmi pôsobivých  slovách nasledovala samotná súťaž.

Našu školu reprezentovali žiačky 8.B triedy: Lenka Štifterová, Nelka Petrovičová a Katka Králiková. Práve Katka sa umiestnila na 3. mieste a presvedčila porotu o tom, že jej táto problematika nie je ľahostajná.  Všetkým dievčatám ďakujeme a Katke blahoželáme.