TÝŽDEŇ MODRÉHO GOMBÍKA

Týždeň modrého gombíka na našej škole – 22. máj 2017

Naše srdcia bijú pre deti.

Tieto slová sprevádzali celoslovenskú kampaň, ktorú zorganizoval UNICEF Slovensko v tomto roku už po  trinásty raz.

Naša škola sa do tejto kampane zapojila v tomto roku po druhý raz.

V pondelok  22. mája prebehla  na našej škole centová zbierka. Jej výnos podporí program zameraný na pomoc deťom na Ukrajine.

Svoje dobrovoľné minimálne príspevky sme  vhadzovali  do označenej a zabezpečenej pokladničky našim dobrovoľníčkam Lucii Cingelovej   a Timei Ondráskej  z 9.C triedy počas celého vyučovania. Každý,  kto finančne podporil zbierku, získal  modrý gombík.

O tom, že táto zbierka sa na našej škole stretla s veľkým záujmom, svedčí aj to, že sa spoločne vyzbieralo úctyhodných 88 eur.  Je to presne také isté množstvo, ako sa vyzbieralo minulý rok. Každého z nás môže tešiť, že aj my podporíme  deti na Ukrajine.