ČISTENIE CHODNÍKA PRI RIEKE TURIEC

Ľudia si chránia veci, ktoré považujú za dôležité. Sú to ich domy, autá. Sú to všetko veci, ktoré si môžeme kúpiť za peniaze. No čo s tými hodnotami, ktoré sa nedajú kúpiť?  K takýmto hodnotám patrí prostredie, ktoré nás obklopuje, v ktorom žijeme, pracujeme, oddychujeme. Každý z nás túži po čistom vzduchu plnom kyslíka, po vyčistených lesoch  a lúkach, upravených trávnikoch  plných kvetov. Každý chce jesť zdravé jedlo. Jednoducho všetci chceme žiť zdravo a pekne.

Životné prostredie je dar pre ľudí, ktorý si musíme chrániť každý deň. Ak chceme zlepšiť a skrášliť naše životné prostredie, musíme začať od seba. Ako ? Možno tak, že zasadíme nový strom, upraceme okolie svojho domu či činžiaku, pri najbližšom výlete  v prírode nezahodíme fľašu do trávy, papier z čokolády  či cukríka na zem. Každý z nás môže prispieť aspoň malým kúskom k zlepšeniu a skrášleniu prostredia, v ktorom žije.

Tak sa stalo aj v pondelok 24.4.2017 v rámci vyučovacej hodiny etickej výchovy. Žiaci 5.A triedy absolvovali jarnú vychádzku , ktorá bola spojená s očistou najbližšieho okolia. Cieľ bol jasný – vyzbierať odpadky  popri chodníku  pozdĺž rieky Turiec. Žiaci od vyučujúcej p. uč. Morgošovej  obdržali igelitové tašky  a rukavice a mohli začať zbierať. Za 35 minút vyzbierali z trávy, chodníka a   brehu rieky  plné tašky rozličných odpadkov. Práve vtedy si uvedomili, čo všetko ľudia  odhodia do prírody. Aspoň malou čiastkou prispeli k zlepšeniu  nášho okolia.