Jesenné cvičenie v prírode na 1. stupni ZŠ

13.9.2016 Martin Stráne

Dňa 13.9.2016 (utorok) sme na 1. stupni ZŠ absolvovali Jesenné účelové cvičenie v prírode. Po krátkom oboznámení sa s trasou  pochodu v triedach, sme sa spred školy pohli spoločne smerom na Martin Stráne. Neskôr sa 1. a 2. ročník odpojil a vydal sa smerom na Včeliu paseku k Trom topoľom a žiaci 3. a 4. ročníka sa turistickým tempom vydali smerom na Jedľoviny. Počas cesty si mali žiaci všímať dopravnú situáciu a dopravné značky, meniacu sa prírodu na jeseň-upravené záhradky,  rozvíjať časovo-orientačné schopnosti, orientovať sa podľa mapy a buzoly, žiaci mali pohľadať zaujímavé prírodniny a zostaviť pravidlá ochrany prírody pre žiakov.
Dnešnému vydarenému učeniu sa v prírode pomohlo aj teplé slnečné počasie plné vôní a zvukov prírody.