Na bicykli bezpečne 2016

11.5.2016 Dopravné ihrisko Martin-Sever

Detské dopravné ihrisko na Severe bolo 11. 5.2016 miestom konania okresného kola dopravnej súťaže Na bicykli bezpečne, ktorého sa zúčastnilo 11 družstiev. Našu Základnú školu s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine reprezentovalo zmiešané štvorčlenné družstvo  žiakov  piateho ročníka – Dominika Brnová, Adela Lukáčová, Peter Pažický a Jaroslav Podhorský.
Súťažili  v troch disciplínach. V prvej  časti písali test, ktorý preveril ich vedomosti z pravidiel cestnej premávky. V druhej  časti museli dokázať, že vedia, čo všetko musí byť súčasťou bicykla, aby bola jazda na ňom bezpečná a aby s ním mohli jazdiť na ceste. Nakoniec absolvovali  jazdu zručnosti na bicykli, pri ktorej museli  prejsť vytýčenú  trasu a plniť pri tom stanovené úlohy, napríklad slalom pomedzi kolíky, previezť počas jazdy v jednej ruke pohár s vodou, prejsť po lavičke a pod.
V silnej konkurencii ostatných družstiev sa naše kvarteto súťažiacich nestratilo
a vybojovalo krásne
2. miesto.