Majstrovstvá okresu vo florbale žiačok a žiakov

9.3.2016 Spojená škola Martin

V dňoch 9.3. a 10.3.2016 sa na Spojenej škole Martin uskutočnili Majstrovstvá okresu vo florbale starších žiakov a žiačok. Florbal patrí medzi najobľúbenejšie športové hry dnešnej doby, čo potvrdilo aj počet prihlásených škôl. U chlapcov sa do súťaže prihlásilo 13 škôl, u dievčat 8. Hralo sa v skupinách systémov „každý s každým“, prvé 2 družstvá  zo skupiny postúpili do finále.

Výborné výkony, tímová práca  a bojovnosť našich žiakov a žiačok zabezpečili postup do finále z 1. miesta. Tam sa chlapci stretli s florbalovým tímom z Turian, ktorému podľahli a umiestnili sa na 2. mieste. Naše dievčatá čakali žiačky z futbalovej školy „Hurbanky“, s ktorými hrali vyrovnaný zápas až do poslednej minúty. V tej sa našej žiačke podaril streliť víťazný gól a upraviť skóre na 2:1. Dievčatá sa umiestnili na krásnom 1. mieste a zabezpečili si postup na Majstrovstvá kraja, ktoré sa uskutočnia 20.4.2016 v Tvrdošíne.

Našu základnú školu s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine reprezentovali: Martina Fedorová, Romana Stupáková, Karin Fafráková, Adriana Ďurkovičová, Vanessa Gronková, Patrícia Gloncová a Emma Junasová.

Ďalšie foto nájdete vo Fotoalbume!