Valentínsky piatok

12.2.2016

14. február je známy  ako sviatok všetkých zamilovaných alebo ako  Deň sv. Valentína, ktorý je ich patrónom.

Na Slovensku sa tento deň oslavuje  od 90-tych rokov minulého storočia. Aj na našej škole s materskou školou na Ulici Gorkého v Martine je  každoročnou tradíciou. Nakoľko Valentín pripadol v tomto roku na nedeľu, oslávili sme  ho spoločne v piatok – 12. februára.

Hoci bolo daždivo a zamračené, červené srdiečka, ktoré rozdávali členovia žiackej školskej rady, nám všetkým spríjemnili náladu...  K radostnej atmosfére prispeli aj veselé a romantické piesne, ktoré sa ozývali počas prestávok zo školského rozhlasu  po celej škole.

V tento deň si ľudia, ktorí sa majú radi, vymieňajú valentínske darčeky ako prejav svojej náklonnosti.

Valentín je spojený aj s valentínskymi  vyznaniami, a preto aj na našej škole bola zriadená valentínska pošta. Našim žiakom tak boli doručené   -  želania plné lásky a citu počas prestávok  v priebehu celého dňa.

Všetci sme mali možnosť spoločne a s radosťou  si vychutnať príjemnú   valentínsku atmosféru v krátkom predstihu...